Серед героїв «Історій»: Володимир Пархоменко, Віктор Петров, Омелян Пріцак, Дмитро Яворницький, Вячеслав Заїкин, Ярослав Дашкевич, Ярослав Ісаєвич.

Із уже опублікованих або підготованих рецензій на «Історії істориків»:

- «Книжка продемонструвала глибоке знання автором українського (вітчизняного і діаспорного), східноєвропейського історіографічного поля 1918—2000-х років, особливостей суспільно-політичного та ідейного контексту праць українських істориків, а також неабиякі пізнання автора у джерелознавстві. Нариси написано з професійним тактом. Відчувається прагнення автора заглибитися в образи складних, самобутніх особистостей, про які зважився написати на основі досить широкого кола джерел та осмислення праць героїв оповіді. А.Портнову довелося проникати у світ «стилістичної та методологічної мімікрії» героїв, «кожен із яких мав кілька біографій і цілий репертуар ролей-масок». Дмитро Вєдєнєєв, Дзеркало тижня, 2011, № 44 (http://dt.ua/SOCIETY/istoriki_pered_sudom_istoriyi-92888.html)

- «У властивому Андрієві Портнову стилі письма, усі портрети подані живою та зрозумілою мовою. Життєві історії українських істориків дозволяють читачеві краще зрозуміти міру репресій та обмежень у радянські часи» Ґжеґож Мотика, The New Eastern Europe (готується до друку)

- «Текст А. Портнова відзначається перфектним знанням біографій та творчості його героїв, доброю поінформованістю про історіографічні проекції їхніх наукових ідей та концепцій. На особливе відзначення заслуговує мова та стиль Автора. Перед нами зразок історичного чтива (в хорошому розумінні цього слова !) високого літературного рівня, яке захоплює безперечною мовною культурою Автора, здатністю до різних лінгвістичних стратегій, володінням мистецтвом створювати вишукану (але не вигадану) фабулу (зберігаючи при цьому сувору науковість тексту, фактичну і логічну вмотивованість висновків)». Віталій Яремчук, Український історичний журнал (готується до друку).

Скорочену версію розділу про Ярослава Дашкевича і Ярослава Ісаєвича можна прочитати тут: http://www.istpravda.com.ua/articles/2011/12/14/65010/