Школа дає можливість учасникам поглибити свої знання з єврейської історії та культури України і Центрально-Східної Європи ХІХ-ХХ ст. загалом, ознайомитися з найновішими дослідженнями, поспілкуватися і отримати кваліфіковану консультацію лекторів - спеціалістів з провідних осередків єврейських студій України, Ізраїлю, Сполучених Штатів Америки. Літня школа включає 40-годинний базовий курс мови їдиш, яка є необхідною для дослідника єврейської історії. Учасники мають можливість познайомитися з місцями, пов’язаними з життям єврейської спільноти у Львові та інших містечках Галичини.

Літня школа з єврейської історії та культури Центрально-Східної Європи є освітнім проектом Центру міської історії, в рамках якого було проведено літні школи у 2010 та 2011 роках. Інформацію про попередні дві школи та їх програму можна знайти тут.

Опис програми

Літня школа триває один місяць: з 2 по 27 липня 2012 р. Щодня, окрім вихідних, учасники матимуть шість занять: два заняття з їдиш (початковий рівень), і чотири заняття з єврейської історії та культури. Під час занять перевага надається формату дискусій. Програма літньої школи та читанки (матеріали до курсів) для підготовки до занять надсилаються учасникам за півтори місяці до початку школи. Учасники відвідають місця, пов’язані з єврейською історією Львова, Бродів, Жовкви та інших містечок Галичини. Заплановані відвідування фонду юдаїки Львівського музею історії релігії, існуючої синагоги у Львові, кінопокази.

Після успішного завершення школи учасники отримають:

- сертифікат з зазначенням усіх прослухани курсів з єврейської історії та культури

- сертифікат про успішне завершення мовного курсу з їдиш (базовий рівень) в обсязі 40 годин (після складання іспиту)

Вимоги до кандидатів:

До участі запрошуємо студентів старших курсів історичного та інших гуманітраних факультетів, аспірантів та молодих науковців. Заохочуємо до подання заявок також вчителів, молодих викладачів історії, журналістів, менеджерів у сфері культури, які зможуть застосувати отримані знання у своїй професійній діяльності.

Кандидат повинен:

- бути громадянином України

- мати не більше, ніж 35 років

Участь у всіх заняттях і додаткових заходаш школи є обов’язковою для усіх учасників. Заняття проводитимуться українською, польською, російською мовами. Оскільки декілька курсів буде читатися польскою мовою, учасники повинні знати польську на рівні, який дозволяє вільно читати наукову літературу та слухати лекці, а також англійську мову для опрацювання матеріалів до курсів.

Умови складання заявок

Заявка повинна містити:

- Резюме

- Мотиваційний лист (не більше 3 тис. знаків тексту, чому Ви хочете взяти участь у цій літній школі)

- Контактні телефони / електронна пошта двох науковців, до яких в разі потреби ми могли б звернутися за рекомендацією

Термін складання заявок – до 1 квітня 2012 р.

Заявки просимо надсилати на е-пошту академічного координатора Центру Ірини Мацевко i.matsevko@lvivcenter.org, вказуючи в темі листа "CfA: Summer School 2012"

Оплата

Участь в школі безкоштовна.

Учасники школи забезпечуються:

- обідами

- житлом (для учасників з інших міст України)

- відшкодуванням коштів подорожі автобусом або поїздом (для учасників з інших міст України)

Якщо у Вас виникнуть запитання, просимо звертатися до академічного координатора Центру Ірини Мацевко за тел. +38 032 275 17 34 або е-поштою i.matsevko@lvivcenter.org