2020 03 04 lazar1
 
2020 03 04 lazar2 2020 03 04 lazar3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Центр перспективних досліджень Голокосту імені Джека, Джозефа і Мортона Менделів Меморіального музею Голокосту США у співпраці з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Українським центром вивчення історії Голокосту оголошують про проведення спільної програми. Літня школа організовується для осіб, зацікавлених у дослідженні та викладанні університетських курсів з єврейської історії та студій Голокосту в Україні. Програма проводитиметься на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
 
Програма школи охоплює теми із довоєнного єврейського життя, історії Голокосту в Україні та Європі, та післявоєнного періоду. Щоденні заняття складатимуться із презентацій запрошених лекторів, виступів учасників, в яких будуть представлені наукові проекти та/або навчальні програми, консультацій з експертами, а також відвідувань місць пам'яті у Києві та поза межами столиці. 
 
Програма включатиме виступи та лекційні курси запрошених лекторів: Др. Максим Гон (Рівненський Державний Гуманітарний Університет, Україна), Др. Жан-Марк Дрейфус (Університет Манчестер, Великобританія), Др. Наталя Лазар (Меморіальний Музей Голокосту США), Др. Владімір Лєвін (Центр Єврейського Мистецтва, Єврейський університет, Ізраїль), Др. Тетяна Пастушенко (Інститут Історії Національної Академії Наук України), Др. Анатолій Подольський (Український Центр із Вивчення Голокосту), Проф. Дітер Поль (Університет Клягенфурт, Австрія), Др. Андрій Руккас (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), Др. Андрій Уманський (Яхад-ін Унум, Франція) та ін.
 
До участі запрошуємо університетських викладачів (асистентів та доцентів), дослідників (аспірантів та магістрів), які працюють або навчаються в університетах України (IV рівень акредитації). До розгляду прийматимуться подання від тих осіб, хто або планує займатися науковою роботою або вже професійно досліджує єврейську історію та історію Голокосту, так і від тих, у кого відмінні наукові інтереси, але вони зацікавлені у розробці та викладанні відповідних університетських курсів. Програма є міждисциплінарною. Немає жодних вікових обмежень. Заявки розглядатимуться від кандидатів, які працюють у гуманітарних дисциплінах, таких як антропологія, археологія, історія мистецтва, географія, історія, кінознавство, юдаїка, правознавство, література, філософія, політологія, релігієзнавство, соціологія тощо.
  
Прохання надсилати заявки до 31 березня 2020 р. на електронну адресу nlazar@ushmm.org (Наталя Лазар).  Про результати конкурсного відбору учасникам буде повідомлено до 10 квітня 2020 р.  У разі появи додаткових запитань, прохання звертатися за вказаною електронною адресою.
 
Заявка складається із таких документів:
 
1. СV (2 сторінки). Будь ласка, обов’язково вкажіть освіту, науковий ступінь, тему дослідження, місце роботи, перелік курсів, які викладаєте, список публікацій (за наявності). Також, включіть контакти принаймні двох колег, які за потреби можуть надати Вам рекомендації.
 
2. Мотиваційний лист (обгрунтуйте наукові, викладацькі інтереси та Ваше зацікавлення прийняти участь у літній школі зі студій Голокосту).
 
За місяць до початку літньої школи відібрані учасники мають подати опис дослідницького проекту або  навчальної програми курсу. Ці матеріали стануть основою для обговорення тем, пов'язаних із професійним розвитком, зокрема підготовкою успішних дослідницьких проектів, методології дослідження, методики викладання університетських курсів з Голокосту.
 
Робочими мовами школи є українська, англійська та російська.
 
Витрати пов'язані із участю у програмі покриваються організаторами (проживання, харчування, та проїзд по території України).