2019 04 02 viyny2

 
Запрошуємо зголошуватись на участь в симпозіумі "Війни, насильства, революції в Україні (1914–1923 рр.)"
 
Час: 4–6 липня 2019 р. (четвер–субота)
 
Місце проведення: Центр міської історії, вул. Акад. Богомольця 6, Львів
 
У 1914–1923 рр. Європа стала осердям воєнної, політичної і культурної кризи. Якщо для Західної Європи завершення Першої світової війни у 1918 році принесло відносну стабільність, то у Східній Європі, навпаки, спіраль насильства отримала новий виток. Для прикладу, в Російській імперії Перша світова війна перетекла у лютневу і більшовицьку революції та громадянську війну. Водночас території, що були прикордонням Російської та Німецької імперій і Австро-Угорської монархії, стали епіцентром національних революцій, міжетнічних воєн і парамілітарного насильства. Як і для інших держав, для України війни і революції означали безпрецедентне руйнування і масову смерть. Однак вони також спричинилися до масової мобілізації та відкрили можливості для створення нової національної держави на уламках імперій.
 
Метою симпозіуму "Війни, насильства, революції в Україні (1914–1923 рр.)" є спроба простежити, як багатовимірна загальноєвропейська криза проявилася на теренах сучасної України. Симпозіум розгляне події, що відбувалися 1914–1923 рр. крізь призму індивідуальної, регіональної, національної, транснаціональної та глобальної перспектив. Для цього ми прагнемо зібрати учасників, що застосовують міждисциплінарні підходи у вивченні збройних конфліктів та насильства.
Особливістю даного симпозіуму є його фокус як на академічних, так і на позаакадемічних дослідженнях періоду 1914–1923 рр. Зокрема, він має на меті згуртувати всіх, хто вивчає історію 1914–1923 рр., використовуючи різні формати та підходи (дослідження, цифрові проекти, освіта, журналістика, мистецтво, література, переклад та ін.). Іншими словами, симпозіум спрямований на створення простору відкритого діалогу між академією, митцями та ширшою громадськістю для поглибленого розуміння воєнних та революційних подій початку ХХ ст. З огляду на це програма симпозіуму складатиметься з двох пов’язаних між собою секцій: "Секція І. Академічний вимір" і "Секція ІІ. Публічний вимір". У межах секції І відбудеться наукова конференція. Тоді як у секції ІІ відбудуться презентації проектів, дискусії, круглі столи, відкриті лекції, які фокусуватимуться на аналізі позаакадемічних вимірів дослідження та репрезентації подій 1914–1923 рр. в Україні.
 
Основні теми симпозіуму
 • Мобілізація та демобілізація;
 • Насильство;
 • Взаємодопомога;
 • Перетини і взаємодії;
 • Міста у війнах та революціях;
 • Гендерні ролі та практики в період війни та революції;
 • Обміни ідей, знань, предметів;
 • Переміщення і мобільність;
 • Тяглість і перервність;
 • Травма і скорбота;
 • Пам’ятання і забування.

 

Як подати зголошення
 
З огляду на формат симпозіуму, до участі у ньому запрошуються історики, культурологи, літературознавці, фахівці з політичних та соціальних наук і гендерних студій, а також письменники, перекладачі, музейники, журналісти, музиканти і митці, робота яких стосується періоду 1914–1923 рр.
 
Секція І. Академічний вимір
 
Для участі у академічній частині приймаються індивідуальні зголошення та колективні пропозиції панелей. У разі індивідуального зголошення необхідно подати тему доповіді, короткий опис дослідження (до 500 слів), біографію (до 250 слів) та контактні дані авторки/а. У разі колективного зголошення необхідно подати назву і опис панелі (до 500 слів), короткі біографії та контактні дані про учасників з зазначенням організатора панелі (головуючого, дискутанта та панелістів), а також короткі описи індивідуальних презентацій (до 500 слів кожна). Нашою метою є зібрати як досвідчених істориків, так і науковців на ранніх етапах кар’єри, що спеціалізуються на вивченні історії України, першої світової війни та революції. Зголошення аспірантів та студентів особливо вітаються.
 
Секція ІІ. Публічний вимір
 
Для участі у публічній частині потрібно подати короткий опис проекту (наприклад, виставки, порталу, перекладу) (до 500 слів), біографію (до 250 слів) та контактні дані авторки/а. Приймаються як індивідуальні, так і колективні зголошення. 
Симпозіум, передусім, зорієнтований на учасників з України. Учасники з інших країн теж можуть подавати заявки. Однак вони повинні володіти достатнім рівнем української мови для презентації своїх проектів.
 
Зголошення слід надіслати одним (!) файлом на адресу: conferences@lvivcenter.org. Тема листа: Симпозіум „Війни, насильства та революції в Україні (1914–1923 рр.)”
 
Кінцевий термін подачі зголошень: 15 квітня 2019 року
Успішні апліканти будуть повідомлені про участь до 1 травня 2019 року.
 
Умови участі
Участь у симпозіумі є безкоштовною. Організатори конференції забезпечують легкі перекуси/харчування у межах конференції. При необхідності, може бути надана стипендія на проживання та покриття транспортних витрат. Для отримання стипендії необхідно заповнити окреме зголошення.
 
Робоча мова симпозіуму: українська
 
Організатор:
Центр міської історії Центрально-Східної Європи
 
Організаційний комітет
Мар’яна Байдак (Львівський національний університет ім. Івана Франка)
Олена Бетлій (НА "Києво-могилянська академія" / Центр міської історії)
Оксана Дудко (Університет Торонто / Центр міської історії)
Сергій Єкельчик (Університет Вікторії)
 
 
Координаторка літературно-перекладацької частини: Мар'яна Максим'як (Літературний центр імені Агнона / Центр міської історії)
Координаторка: Оксана Авраменко
Симпозіум є продовженням серії міжнародних конференцій у Центрі міської історії: "Множинність виходів з війни: досвід міст Східного фронту" (2018) та "Міський досвід Великої війни у Східній Європі" (2016) і реалізується в рамках дослідницького фокусу "Міста, війни та відновлення у Східній Європі ХХ століття"

Інформація: http://www.lvivcenter.org/uk/conferences/conferences/3007-19-07-06-wwi-symposium/