2019 01 16 holokaust2

 

Центр перспективних досліджень Голокосту ім. Джека, Джозефа і Мортона Манделів Меморіального музею Голокосту США у співпраці з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка та Українським центром вивчення історії Голокосту оголошують про проведення спільної програми. Літня школа організовується для молодих дослідників, викладачів, аспірантів вищих навчальних закладів України, зацікавлених у дослідженні єврейської історії, історії Голокосту та у викладанні відповідних університетських курсів. Програма проводитиметься на базі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Програма школи охоплює теми із довоєнної історії єврейського життя у Східній Європі, історії Голокосту та післявоєнного періоду. Щоденні заняття складатимуться із презентацій запрошених лекторів, виступів учасників школи, в яких вони представлять власні наукові дослідження та/або навчальні програми, обговорень можливостей професійного розвитку, вправ по роботі із джерелами тощо.

Заявки приймаються від молодих дослідників, викладачів, аспірантів, які афілійовані з вищими навчальними закладами України (IV рівень акредитації). До розгляду прийматимуться подання як від дослідників, які професійно цікавляться єврейськими студіями та історією Голокосту, так і від тих, у кого відмінні наукові інтереси, але ці особи зацікавлені у розробці та викладанні відповідних курсів в університетах України. Заявки розглядатимуться від кандидатів, які працюють у гуманітарних дисциплінах, таких як антропологія, археологія, історія мистецтва, географія, історія, кінознавство, юдаїка, правознавство, література, філософія, політологія, релігієзнавство, соціологія.

Заявка складається із таких документів:

  1. академічне СV (2 сторінки). Будь ласка, обов’язково вкажіть контакти принаймні двох осіб, які можуть надати Вам рекомендації.
  2. мотиваційний лист, у якому чітко зазначте свої наукові та викладацькі інтереси, а також поясніть Ваше зацікавлення в участі у літній школі.
  3. дослідники єврейських студій та історії Голокосту    подають обґрунтування наукового проекту, яке повинно включати тему, дослідницькі питання, загальне обговорення джерел та історіографії, методології, яка покладена в основу Вашого проекту (до 2-х сторінок).
  4. зацікавлені у викладанні відповідних університетських курсів  подають короткий опис курсу з історичної або іншої гуманітарної дисципліни, в якому порушуються питання, пов’язані зі студіями Голокосту, єврейської історії в Україні тощо. Цей документ повинен включати назву, перелік тем, орієнтовний список джерел та літератури, а також обговорення методів викладання (2 сторінки).

За місяць до початку літньої школи учасники мають подати розгорнутий текст дослідницького проекту (8 сторінок) або ж навчальну програму курсу. Ці матеріали стануть основою для обговорення шляхів професійного розвитку, зокрема написання успішних академічних дослідницьких проектів, методики викладання університетських курсів з історії Голокосту, практики та викликів навчального процесу.

Прохання надсилати заявки до  28 лютого2019р. на електронну адресуnlazar@ushmm.org(Наталя Лазар, менеджерка Ініціативи спільної українсько-єврейської історії та історії Голокосту в Україні). Неповні та невчасно надіслані заявки розглядатися не будуть. Про результати конкурсного відбору учасникам буде повідомлено до  15  березня 2019 р.

Організатори забезпечують вартість проживання та харчування учасників програми. Транспортні витрати по території України також будуть відшкодовані (з місця проживання учасника до Києва та зворотній квиток економ-класу). Знання академічної англійської мови є обов’язковим. Робочими мовами школи є українська таанглійська.

Дана програма діє завдяки підтримці Iніціативи «Українсько-Єврейська Зустріч».