2018 11 05 lvivctnter1

2018 11 03 lvivcenter2

Методологічний семінар має на меті показати як можна використовувати безкоштовне програмне забезпечення для створення і впорядкування цифрових колекцій в Україні.

23 листопада 2018 р. у Центрі міської історії відбудеться всеукраїнський семінар "Цифруючи та впорядковуючи  [архівні] колекції"присвячений проблемам створення та збереження цифрових колекцій. Ми презентуватимемо досвід Міського медіаархіву у використанні програмного забезпечення Collective Access, яке було спеціально розроблене для створення цифрових колекцій і керування ними.

Нові технології мають потенціал значно зменшити дистанцію між користувачами архівів, бібліотек і музеїв та самими інституціями, де фізично зберігаються артефакти. Вже давно не потрібно долати далекі відстані та проходити складні бюрократичні процедури для того, щоб близько познайомитись із певним документом або твором мистецтва. Ми можемо читати архівні документи онлайн та роздивлятися оцифровані артефакти в деталях; часто цифрові матеріали є основою створення навчальних модулів. Можливості оцифрування різноманітних даних та їхнього удоступнення через інтернет стали настільки простими, що протягом останнього десятиліття ми стали свідками появи чисельних зразків інтернет проектів, що репрезентують величезні музейні та архівні збірки. Однак ця простота приховує складність роботи інституцій, які роблять свої колекції доступними. Що ховається за яскравими інтерфейсами веб-сайтів, які містять величезні архіви? Як виглядає внутрішня “кухня” подібних проектів? Що потрібно для того, щоб не розгубити тисячі файлів та велику кількість даних? Які інструменти для цього слід застосовувати? Ці запитання ставлять перед собою як інституції так і приватні колекціонери, дослідники колекцій та їхні творці.   

Семінар спрямований на поширення знань і обмін досвідом між проектами та інституціями, які володіють власними (часто архівними) колекціями, створюють цифрові каталоги, чи бази даних, або ж воліють оцифрувати та належним чином впорядкувати власні збірки документів чи артефактів. Не менш важливим аспектом обговорення буде проблема поширення та репрезентації колекцій в інтернеті. Семінар має на меті залучити професійних музейників, архівістів та бібліотекарів, але ми також будемо раді бачити приватних колекціонерів, дослідників мистецтва і кураторів, які працюють із великими об'ємами матеріалів.

Семінар "Цифруючи та впорядковуючи [архівні] колекції" опирається на досвід Міського медіаархіву Центру міської історії. Ми представимо безкоштовне програмне забезпечення Collective Access (www.collectiveaccess.org), яке ми використали для впорядкування фото та відео-колекцій архіву. Розробка і впровадження системи впорядкування архівних матеріалів сприяли оновленню веб-сайту медіаархіву. Ми покажемо, як ця система може працювати на прикладі оцифрованих колекцій Львівського телебачення, домашнього відео чи аматорського кіно. 

Учасники семінару зможуть обговорити актуальні питання оцифрування (архівних) колекцій в Україні, їхнього впорядкування та керування ними. Водночас Міський медіаархів запропонує власний досвід застосування цифрових інструментів та програмного забезпечення, яким можуть користуватися архівні і музейні інституції. 

Початок семінару об 11.00

Орієнтовна тривалість 3 години.

Для участі в семінарі необхідно заповнити реєстраційну форму - кількість місць обмежена. 

2018 11 05 lvivcenter3

Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Детальна інформація: http://www.lvivcenter.org/uk/uma/chronicle/2932-18-11-23-collective-access/