2018 09 21 terrytoria

 

27 вересня о 15:00 розпочнеться авторська екскурсія Андрія Усача, наукового співробітника Меморіального музею «Територія терору», аспіранта Українського католицького університету, по фортифікаційному комплексу Цитадель: «Шталаг № 328: доля радянських військовополонених в окупованому Львові». Місце зустрічі: біля входу на Цитадель з вулиці Грабовського.

 

2018 09 21 terrytoria2

Під час екскурсії буде здійснено спробу поглянути на відому багатьом львів’янам локацію як на своєрідну «зону страждань» часів Другої світової війни. Як фортифікаційний комплекс перетворився на табір для військовополонених? Якою була його інфраструктура та як вона змінювалась впродовж нацистської окупації. Як події, що тут відбувалися були пов’язані з історією Голокосту у Львові? Про що мовчать меморіальні знаки на території Цитаделі?


Тривалість: 1 година.

Після завершення екскурсії, о 17:00 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» (проспект Чорновола, 45 г) відбудеться публічна лекція Тетяни Пастушенко, кандидатки історичних наук, старшої наукової співробітниці відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАНУ «Полонені червоноармійці під час Другої світової війни».
2018 09 21 terrytoria3

На основі широкого кола джерел з німецьких та вітчизняних архівів, а також останніх академічних напрацювань буде презентовано трагічну історію радянських військовополонених, яких інколи називають «жертвами двох диктатур». Крізь призму індивідуальних біографій буде продемонстровано суперечливість людської поведінки в лещатах екстремального насильства. Серед іншого, лекторка розповість про правовий статус військовополонених і реалії їхнього потрапляння у німецький полон, причини смертності і стратегії виживання, тривалий шлях до реабілітації у повоєнному СРСР.

Тривалість: 1, 5 год.

Програма відбудеться у рамках проекту «Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не)пережило» − серії меморіальних заходів до 75 річниці ліквідації Львіського ґетто та Янівського концтабору у Львові.

Координатор проекту – Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору» у співпраці з Центром міської історії Центрально-Східної Європи.

Партнери: Управління Культури Департаменту розвитку Львівської міської ради, Всеукраїнський єврейський благодійний Фонд «Хесед-Арьє», Благодійний фонд Брей Бріт «Леополіс» імені Еміля Домбергера, Львівський органний зал, Львівське товариство єврейської культури ім. Шолом-Алейхема, Єврейська спадщина Рогатина.

Координатор програми: Богдана Тараніна тел.: 095-938-21-74, e-mail: taraninabogdanna@gmail.com

Координатор з комунікацій та медіа: Анна Яценко тел.: 093-600-17-44, e-mail: yatcenkoanna@gmail.com

Стежте за новинами на сайті http://territoryterror.org.ua/ та в групі музею на Facebook https://www.facebook.com/TerritoryTerror/