2017 10 07 festyval

 

 

   Фестиваль живої історії відбудеться 1–2 грудня 2017 року в Києві. Він збере досвід учасницьких практик публічної історії – роботи зі складними темами минулого й історичною спадщиною, що потребує суспільного діалогу та рефлексії.

   Фестиваль прагне стати майданчиком для обміну досвідом, як суспільство може осмислювати та опрацьовувати свою «живу історію» – таку, що не має однозначного трактування і до якої прикута суспільна увага. Це революційні події часів незалежності України, військовий конфлікт на Сході України, окупація Криму, хвиля вимушеного переселення, стихійна та організована «декомунізація» України й навіть травматичні події ХХ століття, ще недостатньо осмислені суспільством.

Фестиваль організовує програма неформальної історичної освіти «Студії живої історії». В рамках цієї програми студенти, журналістки, урбаністки, аспіранти, дослідники, дизайнерки, соціологи, громадські активістки втілюють авторські проекти в галузі публічної історії.

Їхні ініціативи стосуються локальної історії міст і сіл, родинної історії, поліетнічного минулого України, радянської спадщини, історії та сучасності радикальних рухів, а також освітніх інструментів роботи з історією.

Об’єднує їх те, що кожен проект має на меті створювати простір для суспільного діалогу й обговорення складних моментів історії. 


Фестиваль завершить 2017 рік програми «Студії живої історії». Протягом двох днів будуть показані різні методики роботи з історією на прикладі понад 50 проектів, які втілювали учасники програми протягом трьох років її діяльності. Також свій досвід роботи з контраверсійною історичною спадщиною представлять друзі й партнери програми.

У програмі Фестивалю живої історії:

-       дискусії на теми суперечливої історичної спадщини, зокрема, радянської, досвідів вимушеного переселення та війни, жіночого досвіду конфліктів, сучасних методів комеморації;

-       майстер-класи;

-       кінопокази;

-       театральні вистави;

-       перформанси сучасних українських художників;

-       презентація збірника, як працювати з історією через освітні проекти, де буде представлений напрацьований студентами програми “Студії живої історії”.


Організатор: «Студії живої історії». Програму «Студії живої історії» реалізує ГО «Інша Освіта» в партнерстві зі Спілкою MitOst e.V. та за дружньої фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша в рамках проекту «Діалог заради змін».

Локація: IZONE (Київ, вул. Набережно-Лугова, 8).

Вхід на всі події вільний. 

Інформаційні партнери: Донбасс.Реалии, Historians, Критика, Platfor.ma.

Сайт програми «Студії живої історії»: http://live-history.org/

Сторінка на Facebook: https://www.facebook.com/LiveHistoryWorkshop/

Подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/1445797125516033/