Школа має на меті привернути увагу молодих дослідників до багатоетнічного минулого України і ширше - Центральної та Східної Європи. Чотиритижнева програма - це можливість поглибити знання і обізнаність з найновішими підходами та дискусіями у вивченні та викладанні суспільств з багатокультурною спадщиною. Таким чином ми стараємося заохотити молодих істориків та гуманітаріїв до реалізації нових дослідницьких проектів про складне багатоетнічне минуле України та до застосування нових методів і інтерпретацій. Важливо не лише сприяти усвідомленню  про знищені і переселені громади, які до Другої світової війни населяли терени сучасної України, і ширше регіону Центрально-Східної Європи, але й сформувати нові культурні і історичні наративи, в тому числі з допомогою ширших публічних обговорень. 

Опис програми                                   

Літня школа триватиме місяць: з 14 липня до 8 серпня 2014 р.

Програма включає початковий курс їдиш, основний курс лекцій з історії євреїв Центрально-Східної Європи, з особливою увагою до єврейсько-українських стосунків, та декілька коротких курсів, які є оглядом та аналізом, як можна застосовувати різні підходи до вивчення і викладання історії України в контексті історії Центральної та Східної Європи XIX-XX століть.

Викладачі школи та теми курсів:

На літній школі читатимуть курси проф. Тарік Сиріл Амар (Колумбійський університет, США), проф. Сергій Єкельчик (Університет Вікторії, Канада), др. Йоанна Лісек (Вроцлавський університет, Польща), проф. Йоханан Петровський-Штерн (Північно-Західний університет, Іллінойс, США), проф. Джон-Пол Химка (Альбертський університет, Канада).

Проф. Тарік Сиріл Амар (Колумбійський університет): Історія, пам'ять, політика: модерна Україна і можливості та виклики різноманіття

Проф. Сергій Єкельчик (Університет Вікторії, Канада): Багатокультурність революційної доби в Україні (1917 - 1920)

Проф. Йоханан Петровський-Штерн (Північно-Західний університет, Іллінойс): Євреї у Cхідній Європі, 1772-1990 (з особливим розглядом українсько-єврейських стосунків)

Проф. Джон-Пол Химка (Альбертський університет): Як історики можуть використовувати візуальні матеріали: картини, фотографії, кінофільми

Щодня, окрім вихідних, учасники відвідуватимуть: два заняття з їдиш і два заняття з запропонованих курсів з історії. Заняття проводитимуться в різних форматах: лекції, семінари, дискусії, показ і обговорення художніх та документальних фільмів. До кожного курсу будуть підготовані читанки і надіслані учасникам за півтори місяці до початку школи для підготовки до занять.

Програма передбачає також гостьові лекції, дискусії, перегляди фільмів та екскурсії у Львові та містечках історичної Галичини. Заплановано два одноденних семінари - дискусії: про роль музеїв у представлені і усвідомленні багатоетнічого минулого України та виклики і перспективи у викладанні багатоетнічної історії України у школах.

Після успішного завершення школи учасники отримають:

* сертифікат з зазначенням прослуханих курсів

* мовний сертифікат про завершення курсу з їдиш (базовий рівень) в обсязі 40 годин. Отримання сертифікату передбачає складання іспиту з їдиш наприкінці школи

Вимоги до кандидатів

До участі запрошуються студенти старших курсів (4-5 рік навчання) історичного та інших гуманітарних факультетів, аспіранти та молоді науковці.

Кандидати мають:

* бути громадянами України

* мати не більше, ніж 35 років

Заняття проводитимуться українською, польською, російською мовами. Декілька курсів буде читатися польською мовою, тому учасники повинні знати польську на рівні, який дозволяє вільно читати наукову літературу та слухати лекції. Більшість матеріалів до курсів підібрано з англомовної літератури, тому обов’язковою вимогою є володіння англійською на рівні вільного читання і розуміння наукових текстів.

Умови складання заявок

Заявка повинна містити:

* Резюме

* Мотиваційний лист (не більше 3 тис. знаків тексту, чому Ви хочете взяти участь у цій літній школі)

* Контактні телефони / електронна пошта двох науковців, до яких в разі потреби ми можемо звернутися за рекомендацією

Надсилайте заявки на адресу координатора школи др. Ірини Мацевкоi.matsevko@lvivcenter.org. У полі "Тема" просимо зазначити "Заявка на літню школу 2014".

Термін складання заявок – до 15 квітня 2014 р.

Умови участі

Участь в школі безкоштовна.

Учасники школи забезпечуються:

* Обідами

* Житлом (для учасників з інших міст України)

* Відшкодуванням коштів подорожі автобусом або поїздом (для учасників з інших міст України) 

Якщо у Вас виникають запитання, звертайтеся, буль ласка, до координатора школи Ірини Мацевко за е-поштою i.matsevko@lvivcenter.org або телефоном (032) 275 17 34.